Nástup do Mateřské školy je určitě pro každé dítě přelomovou událostí. Přináší nejen mnoho hezkého a užitečného, ale i svoje bolístky. Pro malého človíčka je naprosto novou zkušeností být celý den bez mámy. Možná už strávil víkend u babičky, ale školka, to je něco naprosto jiného. Je zapotřebí být mnohem samostatnější. Školka, to je spousta nových kamarádů, hraček a příběhů. Školka, to je místo, kde se můžeš naučit nové písničky a hry, malovat princezny a draky. Vyrábět kouzelné světy z mechu a šišek, mluvit cizí tajemnou řečí, které se říká angličtina nebo běhat rychle jako vítr. Některé děti dokonce tvrdí, že se ve školce naučily běhat tak rychle, že je nikdo nevidí.

Jak ale vybrat tu správnou mateřskou školku ?

Prvním krokem jak se přesvědčit o kvalitách různých předškolních zařízení je osobní návštěva. Prohlédnout si prostory a prodiskutovat s pedagogických personálem všechny případné otázky. Je dobré se předem podívat na internetové stránky školky, abychom získali stručnou představu o chodu a filozofii školky. K takovému účelu slouží den otevřených dveří. Obvykle je naplánován asi měsíc před zápisem. V každé školce probíhá jinak. I v naší eko školce Ekolandia máme den otevřených dveří.
Bude to den jako každý jiný. Tedy skoro. Do školky může přijít úplně jakýkoli rodič či dítě i když není zapsáno a strávit s námi den. Pro děti budou připraveny hlavně výtvarné, ale i hudební dílny, vaření, krmení zvířátek a sázení kytek na zahradě . Přijďte zdarma ochutnat naši domácí kuchyni a dopřejte vašim dětem hezký zážitek.
 
18.4. Mateřská škola Ekolandia -Den otevřených dveří 08.00 – 18.00, Brandýs n.L, Výletní 1240
25.4. Mateřská škola Ekolandia -Den otevřených dveří 08.00 – 18.00, Čelákovice, Jiráskova 243
 
Program dne:
08.00 - 09.00 ranní kroužek okolo aroma lampy
09.00 - 10.00 dopolední svačina – jablečné pyré s kapkou zakysané smetany s vůní skořice a domácí sušenky z ovesných vloček a oříšků
10.00 – 12.00 sázení rostlinek a kytek na zahradě, krmení zvířátek
12.00 – 13.00 oběd – jemný brokolicový krém s opečeným celozrnným chlebem domácí těstoviny ve smetanové omáčce s tymiánem, šunkou a jarní zeleninou
13.00 – 15.00 odpolední klid
15.00 – 16.00 odpolední svačina - čerstvé koblihy a kakao
16.00 – 18.00 výtvarné a hudební dílny v prostorách školky a venkovní oheň na zahradě
 
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Tým eko školky Ekolandia a děti.