Převzato ze serveru www.inovativnivzdelavani.cz

Kalendář akcí

23. 1. 2018
úterý
17:30 - 19:00
Učitelský večer
Skautský institut (EDUpoint Praha, Staroměstské náměstí 4, Praha 1
zavřít
Učitelský večer, věci, co můžu využít zítra v hodině. Učitelský večer je setkání všech, kdo se od sebe navzájem chtějí učit, jak učit. Přijít může kdokoliv – učitelé, studenti, zájemci o vzdělávání. Během večera vystoupí 4-5 řečníků s krátkým příspěvkem (max. 10 minut) následovaným diskuzí. Příspěvky jsou předem připravené, musí vycházet z vlastní praxe prezentujícího a jsou zaměřené na praktické aktivity, metody, přístupy – cokoliv „co můžu použít zítra v hodině“.
více informací
1. 2. 2018
čtvrtek
9:00 - 16:00
Konference Zahrada hrou 2018
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1
zavřít
Nadace Proměny Karla Komárka zve na konferenci o školních zahradách, které baví i vzdělávají děti, pomáhají pedagogům v práci, jsou oblíbené mezi rodiči a zároveň jsou důležitým místem komunitního dění.

Přijďte načerpat inspiraci, dozvědět se, co dnešním dětem chybí, jak významně může školní zahrada tyto nedostatky kompenzovat a jak vytvořit zahradu přesně na míru konkrétní škole. Na programu bude i aktuální grantová výzva Zahrada hrou.

https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fwww.nadace-promeny.cz%2Fcz%2Fnovinky%2F497_zveme-na-konferenci-zahrada-hrou.html&sa=D&usd=2&usg=AFQjCNFqZha-Qtgni6DWRL-axk-SgnY6Pw" target="_blank">https://www.nadace-promeny.cz/cz/novinky/497_zveme-na-konferenci-zahrada-hrou.html
více informací
6. 2. 2018
úterý
18:00 - 20:30
Nenásilná komunikace: Helena Kurzweilová
Svobodná škola praha, Umělecká 6, Holešovice, Praha, Česko
zavřít
Nenásilná komunikace - 6 setkání ke zdravějším vztahům
a blízkosti s lidmi

Pro ty, kteří chtějí častěji zažívat porozumění
a blízkost s lidmi kolem nich.
Konec zmatení ve vztazích a válkám.
Přijď prozkoumávat vlastní svět emocí a potřeb.
Ráda tě jím provedu, Helena.
Proč?
Nenásilná komunikace je cestou k porozumění hlubokým motivům lidského chování. V průběhu se budeme nořit postupně hlouběji a hlouběji do tajů komunikace. Záměrem je vytvořit bezpečné prostředí pro sdílení v uzavřené skupině, v níž s každým dalším setkáním roste vzájemná důvěra, která tolik pomáhá rozběhnout sebepoznávací proces.

Co ti kurz může dát?
Seznámíš se s principy nenásilné komunikace.
Naučíš se vědomě zacházet se svými emocemi a potřebami.
Zjistíš, co se skutečně skrývá za tím, co říkáme.
Budeš schopen/a lépe porozumět sobě i druhým.
Celkově ti kurz pomůže vytvářet zdravější vztahy.

O lektorovi – Helena Kurzweilová
Jsem kouč, lektor, facilitátor. Mám ráda tanec, pohyb, hory, vzduch a lidskou nenásilnou upřímnost. Sním o světě, v němž mají lidé jasno o své jedinečnosti a jejich cílem je proto spolupráce, ne boj. Tím, co umím, dávám této vizi život.

Cítím se jako průvodkyně světem emocí a potřeb. Fascinuje mě moudrost lidského těla a těší mě ji objevovat. Podobně velké dobrodružství pro mě představuje i naše komunikace a lidské chování vůbec. Obojí je těsně spjaté s naším emocionálním světem, tedy s naším tělem. Na cestu do vnitřní džungle si se sebou beru spolehlivé průvodce, jakými jsou Nenásilná komunikace nebo Focusing.

Na situacích z každodenního života
budeme trénovat dovednosti:
Vědomé zacházení s emocemi a potřebami
Porozumění sobě i druhým
Pozorování bez souzení
Vyjadřování se bez kritiky
Uvědomit si, co opravdu chceme
Vyjádřit jasně svá přání
Poskytnout empatii sobě i druhému
Říkat ne s klidem a bez pocitů viny a stejně tak i přijímat odmítnutí
Získat úlevu od tíživých myšlenek jejich transformací

3200 Kč později 3600 Kč
termín /// úterky 7.11., 14.11., 21.11, 28.11., 5.12., 12.12.
čas /// 6 večerů, vždy od 18 do 20.30 hod
místo /// Svobodná škola - Umělecká 6, Praha 7
lektor /// Helena Kurzweilová
cena /// 3200 Kč (platí pouze do 17.10., později 3600 Kč)

Přihlihláška:
https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fwww.skola21.com%2Fdetail-kurzu-nenasilna-komunikace&sa=D&usd=2&usg=AFQjCNG7CloqG8P6gSHVKGZmNom06MSkqw" target="_blank">https://www.skola21.com/detail-kurzu-nenasilna-komunikace
více informací
14. 2. 2018
středa
18:00 - 21:00
Důvěřovat sebe i druhým: Martin Švihla
Šmilovského 1437/8, Vinohrady, 120 00 Praha-Praha 2, Česko
10. 3. 2018
sobota 9:00
11. 3. 2018
neděle 18:00
Klíčové kompetence
Thunovská 183/18, Malá Strana, 118 00 Praha-Praha 1, Česko
zavřít

Pro ty, kteří potřebují posílit svou sebedůvěru, motivovanost,
akceschopnost a chtějí aktivně tvořit svůj životní projekt.
Nauč se pojmenovat a prezentovat své silné stránky,
ujasnit si svoji životní vizi a naplánovat své další kroky k její realizaci.


lektoři /// Silva Pýchová a Lukáš Kučera

https://www.skola21.com/rozvetvene-kurzy


více informací
11. 4. 2018
středa
11:00 - 19:00
NGO Market 2018
Forum Karlín
zavřít
///English version follows/// NGO Market, největší veletrh neziskových organizací ve střední a východní Evropě pořádaný Nadací Forum 2000, je místem, kde se setkávají neziskové organizace a všichni, kteří se zajímají o společnost a svět, ve kterém žijí. Tato jedinečná jednodenní akce se od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje co do svého rozsahu i záběru. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice nebo jiných oblastech mají v rámci něj možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace. Letošní ročník ponese název "Příběhy občanské společnosti". Veletrh nabídne návštěvníkům bohatý doprovodný program plný workshopů, seminářů a praktických ukázek z činnosti neziskovek, včetně celodenního zábavného i vzdělávacího programu pro děti. Veřejnost se jej již tradičně účastní zdarma bez nutnosti předchozí registrace. Neziskovým organizacím, které se chtějí na NGO Marketu prezentovat, doporučujeme se včas registrovat na: http://bit.ly/2mxfM6P . V případě zájmu o užší zapojení ve formě finančního nebo produktového partnerství nás neváhejte kontaktovat na ngomarket@forum2000.cz . Těšíme se s Vámi na viděnou 11. dubna 2018 ve Forum Karlín. _____ NGO Market, the largest trade fair of non-profit organizations in Central and Eastern Europe, which is organized by the Forum 2000 Foundation, is a place that gathers non-profit organizations and all those who are interested in society and the world we live in. This unique one-day event has been expanding ever since its establishment in 2000, both in size and in scope. Various NGOs active in education, volunteering, human rights, environmental issues, or other areas have the opportunity to present their projects to the general public, to build new partnerships, to attract and reach sponsors or volunteers, and to acquire new knowledge needed to successfully run their organizations. This year´s title is "The Stories of Civil Society". The trade fair offers visitors a rich accompanying program full of workshops, seminars and practical demonstrations of NGO daily activities, including a full-day entertaining and educational program for children. The entry for public is traditionally free of charge with no registration needed. The NGOs willing to participate are advised to timely register at http://bit.ly/2myU8is . In case you are interested to engage in NGO Market in the form of a financial or product internship, do not hesitate to contact us at ngomarket@forum2000.cz . We look forward to seeing you on April 11, 2018 in Forum Karlin. https://www.facebook.com/events/1967993383217178/
více informací